Mladé zelenině dopřejte na jaře místo

Hobby

Na podzim vysetá čekanka nabírá dech a každým dnem se rozrůstá. Teplo ve skleníku dělá dobře i listovému salátu, který bez problémů zvládá ještě chladnější noci. Slunečný den je jako stvořený na přesazování okurek. Bez újmy snesou přenos z vytápěného prostoru do sluncem vyhřátého skleníku. Jak přesně s těmito rostlinkami zacházet?
čekanka v bedýnce

Čekanka

Je velmi zdravá a nenáročná plodina, která by určitě neměla chybět na žádném stole. Na pěstování má skromné ​​nároky. Uspokojí s méně slunečním stanovištěm a problémy jí nedělají ani nízké teploty. Bez poškození přezimuje ve skleníku s výsevem koncem října, začátkem listopadu. Rostlinky vzejdou, ale kvůli působením chladu a krátkých dní téměř nerostou. Po zimě se opět nastartují a začínají se rozrůstat. A právě tehdy, když se rozmáhají do okolí, je nutné, je přesadit do širšího sponu. V jejím případě postačí vzdálenost 30 cm v řádku.
proutěný truhlík

Salát

Stejně jako čekanka i salát již potřebuje více místa. Opatrně pomocí lopatky vyjměte rostlinu z půdy, tak aby kořeny zůstaly obalené zeminou. V sponě 30 cm v řádku i mezi řádky vysazujte jednotlivé rostliny do připravené výsadbové jamky. U salátu se snažte sazenici umístit v půdě trošku výše nad zemí, aby se nepoškodilo srdíčko.
 

Okurky

Při přesazování nemusíte rozlišovat, zda jsou salátové nebo nakládačky. Vyseté do buněčných květináčů a předpěstované v bytě za oknem jsou často velmi křehké. Při přesazování si dejte pozor, abyste rostlinky nezlomily. Nejjistější je vybrat z nádobky s kořenovým balem a rostliny se přitom moc nedotýkat. Předem si připravte květináče s univerzálním substrátem. Udělejte do něj jamku a rostlinu do ní přeneste a přihrňte. Nenechávejte je v nevytápěném skleníku ani pařeništi, noci jsou ještě studené. Okurky potřebují pro růst minimální teplotu 12 ° C, při nižších hodnotách růst přestávají.

Mladé zelenině dopřejte na jaře místo
5 (100%)1